Serwisowanie komputerów i laptopów, jak to działa?

aria jednej z części komputerowych potrafi przysporzyć dużo problemów. Kluczem do naprawy jest dobra diagnoza w serwisie komputerowym. Wymiana części na ślepo nigdy nie jest dobrym pomysłem i nie powinno się tego robić. Takie s

Serwisowanie komputerów i laptopów, jak to działa?

Uszkodzony komputer

Sercem komputera jest procesor, ale prawda jest taka, że bez innych komponentów żaden sprzęt komputerowy nie będzie działał poprawnie. Dlatego nawet mała awaria jednej z części komputerowych potrafi przysporzyć dużo problemów.

Kluczem do naprawy jest dobra diagnoza w serwisie komputerowym. Wymiana części na ślepo nigdy nie jest dobrym pomysłem i nie powinno się tego robić. Takie same efekty może dać wiele różnych awarii, dla przykładu nie uruchamianie się komputera może być spowodowane awarią procesora, karty graficzne albo pamięci RAM. Każda z tych części jest dość droga i wymieniając jedna po drugiej możemy wydać pieniądze o równowartości nowego komputera.


Skoki napięcia i sprzęt komputerowy

Naprawa zepsutego komputera w serwisie nie zawsze jest tania. Trzeba się liczyć z tym, że komputer mógł ulec poważniejszej awarii przez co serwisowanie go może kosztować na prawdę dużo. Zepsuć się może praktycznie każda część wewnątrz maszyny.

Najczęściej psują się karty graficzne w wyniku przegrzania oraz procesory również z tego samego powodu. Najgorszy z możliwych scenariuszy dla komputera i w sumie każdego innego sprzętu elektronicznego to nagły skok napięcia w sieci. Takie skoki trwają ułamki sekundy i nie zawsze bezpieczniki w domu i w zasilaczu komputera zdążą zareagować. Wtedy już raczej komputer nadaje się do wymiany.


O zaletach laptopów z Wikipedii

Do zalet laptopów można zaliczyć wysoką mobilność ? relatywnie niewielkie urządzenie nie sprawia większych problemów przy transporcie, a pozwala w dowolnym miejscu, na niewielkiej przestrzeni uruchomić w pełni funkcjonalną stację roboczą (stąd nazwa ? laptop z ang. lap ? kolano, top ? wierzch, komputer trzymany na kolanach). Dzięki swym rozmiarom i możliwościom stanowią również atrakcyjną alternatywę dla dużych komputerów stacjonarnych.

Ponadto większość współczesnych notebooków jest wyposażona w dużo nowoczesnych technologii (IRDA, Bluetooth, Wi-Fi, porty USB, kartę sieciową z modemem, nagrywarkę CD/DVD, GPS itp.), pozwalających na przykład komunikować się z urządzeniami zewnętrznymi, bezprzewodowo lub przewodowo łączyć się z internetem itp. Dzięki portom USB można podłączyć do komputera zewnętrzną klawiaturę i mysz, które eliminują trudności związane z niewygodną, wbudowaną klawiaturą i touchpadem, TrackPointem lub trackballem (jeżeli nasze kontrolery mają wyjście PS/2 należy w takiej sytuacji zaopatrzyć się w przejściówkę PS/2-USB, gdyż żaden z obecnych na rynku laptopów/notebooków nie jest zaopatrzony w takie wejście.) Notebooki posiadają zazwyczaj również port pozwalający na podłączenie zewnętrznego monitora lub rzutnika, co ułatwia prowadzenie multimedialnych prezentacji czy też konferencji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop



© 2019 http://tadbud.com.pl/