Kilka informacji o stomatologach

rzyć przestrzenie między zębami lub je zwęzić do odpowiedniego poziomu. Zbyt szerokie przerwy między zębami mogą być problematyczne ze względu na wchodzące między nie odrobinę jedzenia a zbyt wąskie powodują problemy z ocierani

Kilka informacji o stomatologach

Krzywe zęby? Ortodonta pomoże

Aparat ortodontyczny to czasami konieczność aby naprawić zgryz lub wyprostować zęby, które wyglądają nieestetycznie. Aparat zębowy może rozszerzyć przestrzenie między zębami lub je zwęzić do odpowiedniego poziomu.

Zbyt szerokie przerwy między zębami mogą być problematyczne ze względu na wchodzące między nie odrobinę jedzenia a zbyt wąskie powodują problemy z ocieraniem się i zniszczeniem szkliwa. Dlatego należy udać się do ortodonty jeżeli mamy któryś z tych problemów. Poleci on najlepszy rodzaj leczenia oraz określi jego koszt oraz długość.


Estetyka uśmiechu i wyspecjalizowane gabinety stomatologiczne

Stomatologia estetyczna to gałąź stomatologii która zajmuje się typowo estetyką uśmiechu. W takim gabinecie stomatologii estetycznej na pewno wykonane zabiegi takie jak wybielenie zębów, skalling i piaskowanie czy choćby nakładanie licówek z materiału światłoutwardzalnego.

Jest to bardzo szybki i prosty sposób mogący poprawić wizualnie cały nasz uśmiech. Jest to też jedna z najtańszych metod poprawy walorów estetycznych uśmiechu. Jeżeli chcemy poprawić nasz uśmiech to warto udać się do takiego gabinetu, pracujący tam dentyści na pewno polecą nam odpowiednie zabiegi.


Stomatologia- opis z Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia



© 2019 http://tadbud.com.pl/